Kobilerin Dijitalleşme Adımları

marka tanıtım

Çağın gerisinde kalmamak ve rekabet gücünü kaybetmemek adına fiziki sınırın ötesine ulaşamayan kobilerde bu fiziki kısıtlamalarından kurtularak markasının iletişimini yapabildiği her yere ürün satabilir hale gelmesi gerekli. Yaşadıkları dijital dönüşüm ile birlikte öncelikle yerel daha sonra global pazarlarda yer almalarıyla birlikte daha geniş kitlelere ulaşarak müşteri potansiyellerini binlerce kat artıracaklar.
Ucuz tanıtım fırsatları, bilgiye ulaşımın kolaylığı, sanal fuarların başlangıcı ve fiziki engelleri ortadan kaldırma gibi durumlar için gereken tüm durumlarda danışmanlık hizmeti alıp bu işi profesyonel bir şekilde yöneterek iç pazar rekabetinde söz sahibi olmaları gerekiyor.

 

<span style="color: #a1a2a4;">Marka tanıtımı</span>
Marka tanıtımı

Dijitalleşmeye Telekomünikasyon, Sağlık, Üretim, Finans gibi sektörler ağırlık verirken yaşanılan tüm süreçler ile birlikte artık büyük-küçük ölçekli tüm işletmeler bu dünyaya giriş yapmaya başladı.
E-Ticaretin hayatımızda çok yoğun bir şekilde yer edinmesi ile birlikte S-Ticaret kavramına yavaş yavaş geçiş yapmaya başladık. Artık web sitelerinin yanı sıra tüm markalar sosyal medya üzerinden satışlarına yönelimler gösteriyor. Hızlı ve ücretsiz kargo seçenekleri, çağımızın zorunluluğu özel günlerde dükkan gezmek yerine tek bir adres üzerinden kendilerine en uygun ürünü satın almaları cazibeyi artırmaya başladı. Ürünlerin dijital üzerinden satışları, mağaza maliyetlerine göre çok daha azını karşıladığı için daha uygun fiyat fırsatları insanları daha fazla online satışa yönlendiriyor.

<span style="color: #a1a2a4;">Online alışveriş</span>
Online alışveriş

Tüm bunlarla birlikte ticaretin zaman, sınır ve mekana bağlı kalmadan, sınırlı pazarlardan vazgeçip global pazarlara açılması sahip oldukları gücü ve kapasiteyi ortaya çıkarıyor.
Günümüzde gelişen ve değişen olaylara ayak uydurmak, geleneksel reklam stratejileri ve pazarlama süreçlerinden sıyrılarak dijital markalaşmada aktif olarak bu yola devam etmek.
Tüm bunların hepsini gerçekleştirerek, müşteri ilişkileri, CRM Sistemleri, ve kobiler için geliştirikmiş özel uygulamalar ile Kurumsal Kaynak Planlama, Süreç Yönetimi, Veri Analizi ve Raporlama, Depo Yönetimi, İş Akış ve Fatura Yönetimi gibi bir çok konuda destek alabilirler.
Uygulanacak olan kreatif kampanyalar, bütünleşik pazarlama stratejileri, geri bildirimlere dikkat etmek, müşteriler ile ilişkileri sağlam tutmak, devamlılık sağlayan özgün içerikler oluşturmak bu noktada tüm markalar için en önemli adımlar diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir